Sport Shqiptar

Muminoviqi mbetet pa medalje, ndalet edhe në repesazh

Erza Muminoviq

Xhudistja e Kosovës, Erza Muminoviq është mposhtur edhe në repesazh, duke humbur mundësin të fitojë medalje në Kampionatit Evropian të juniorëve që po mbahet në Çeki.

Ajo u mposht nga Marina Diez Castello dhe nuk arriti të sigurojë një vend në podium.

Xhudistja pati mundësi të dal në edhe në finale, por ajo u mposht nga francezja Chloe Devictor, me ippon.

Muminoviq për të arritur deri në gjysmëfinale të kategorisë deri 52 kilogramë mposhti gjermanen Nicole Stakhov, ukrainasen Olha Kalnytska, derisa raundin e parë e kaloi pa luftë.

Në këtë kompeticion morri pjesë edhe Debora Gjakova, në kategorinë deri 57 kg, por ajo u ndal në rundin e parë nga Chiara Zuccaro./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022