Sport Ndërkombëtar

Muja vazhdon shkëlqimin në Belgjikë me Royal Antwerpin duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Zvicrës

Mesfushori nga Kosova, Arbnor Muja, vazhdon shkëlqimin në Belgjikë me skuadrën e Royal Antwerp.

Muja është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Belgjikës me skuadrën e Antwerpit.

Antwerpi të mërkurën mbrëma fitoi lehtësisht 3:0 në udhëtim te Genku në çerekfinale, dhe kaloi tutje në garë.

Muja luajti deri në minutën e 75-të.

Muja është 24-vjeçar derisa në Antwerp u transferua në verën e vitit të kaluar nga Drita.

/Shqip.com