Sport Shqiptar

MPV dhe pesëshja e xhiros së 10-të

Federata e Basketbollit të Kosovës

Në javën e dhjetë të Prince Caffe Superligës u zhvilluan disa ndeshje interesante, por edhe dramatike.

Sigal Prishtina shënoi fitore të rëndësishme, duke triumfuar në Gjakovë ndaj Vëllaznimit, ndërsa basketbollisti më i mirë në parket ishte Derrick Wilson i Prishtinës me 19 pikë, tetë kërcime e gjashtë asistime, duke pasur indeksin e ndeshjes 28 apo më të lartën e kësaj jave, shkruan FBK, përcjell Shqip.com.

Ai u ndihmua nga Dustin Thomas me 19 pikë, shtatë kërcime dhe një asistim.

Trepça vazhdoi me fitore, ku mundi Rahovecin, ndërsa u dallua dyshja vendore Erjon Kastrati dhe Drilon Hajrizi. Kastrati ndeshjen e mbylli me 26 pikë, nëntë kërcime e tri asistime, kurse Hajrizi me 22 pikë, tetë kërcime dhe pesë asistime.

Ndeshja më dramatike u zhvillua mes Ponte Prizrenit dhe Bashkimit, ku në fitoren e Portokallezinjëve më i miri ishte Fahro Alihoxhiq me 19 pikë dhe tetë kërcime.

/Shqip.com