Sport Ndërkombëtar

Mourinho nis ndërtimin e Romës, transferon bashkëkombasin e tij

Jose Mourinho

Jose Mourinho ka filluar lëvizjet e para në ndërtimin e Romës, shkruan Shqip.com.

Sipas mediave ndërkombëtare, trajneri portuges ka siguruar shërbimet e bashkëkombasit të tij, Rui Patricio.

Portieri i Wolverhampton Wanderers ka arritur marrëveshje me Romën, dhe zyrarizimi i tij pritet të bëhet gjatë këtyre ditëve.

Rui Patricio

Blerja e portierit 33 vjeçar pritet t’i kushtoj Romës 11 milion euro.

Derisa klubi nga kryeqyteti italian ka larguar dy lojtarë të saj.

Portieri Pau Torres dhe Cengiz Under do të jenë pjeë e Olympique Marseille në Francë./Shqip.com