Sport Ndërkombëtar

Momente magjie nga Son Heung-min

Son Heung-min

Tottenhami i drejtuar nga Antonio Contes po shkëlqen në Premierligë.

Londinezët kanë triumfuar ndaj Leicester Cityt – me rezultat të thellë 6-2.

Por, vëmendjen kryesore në këtë takim – pa asnjë dyshim e pati Son Heung-min – që shënoi hat-trick.

Sulmuesi koreian – u inkuadra në lojë nga banka rezervë – teksa shënoi tre gola për 13-të minuta.

29 vjeçari e dëshmoi klasin e tij – dhe i mbylli gojën kritikëve – që e kanë “shënjestruar” për formën e tij në këtë sezon.

Nga një herë – në këtë takim – për vendasit shënuane dhe Harry Kane, Eric Dier dhe Bentacur.

Me këtë fitore – Spurs ngriten në pozitën e dytë në tabelë – me 17-të pikë të grumbulluara.

Njëjtë sa ka edhe Manchester City – që është lider.

Në anën tjetër – Leicesteri mbetet në fund të tabelës – me vetëm një pikë të grumbulluar./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022