Sport Ndërkombëtar

Modric: Largimi i Casemiros nuk do ta dëmtojë Real Madridin

Luka Modric ka shpjeguar pse largimi i Casemiros drejt Manchester United nuk do ta dëmtojë Real Madridin.

Casemiro u largua nga Real Madrid për t’iu bashkuar Manchester United në një marrëveshje që mund të rritet në 70 milion funte.

Ai ishte pjesë e një prej tresheve më të mëdha të mesfushës së të gjitha kohërave së bashku me Toni Kroos dhe Luka Modric, me këtë të fundit që sugjeron se transferimi nuk do të ndikojë shumë fituesit e Champions League të sezonit të kaluar.

Duke folur për faqen zyrtare të Real Madridit , Modric tha se arsyeja është pasi ata kanë mesfushor të tjerë kualitativ:

“Ne kemi filluar shumë mirë këtë vit dhe kemi një ekip të fortë. Në mesfushë, ne humbëm një lojtar të rëndësishëm në Casemiro, por kemi shumë të tjerë. lojtarë të mirë për ta zëvendësuar atë dhe për të bërë një punë të mirë. [Aurelien] Tchouameni është përshtatur shumë mirë. Ky është viti i dytë i [Eduardo] Camavinga dhe ai pati një vit të parë të mrekullueshëm. [Toni] Kroos ka qenë këtu për një kohë të gjatë. [Federico ] Valverde  gjithashtu po bën shumë mirë në çdo pozicion. [Dani] Ceballos po e ndihmon shumë ekipin. Ne jemi të pajisur mirë në këtë pozicion.”

Real Madrid ka bërë një fillim të fuqishëm të sezonit, duke fituar çdo ndeshje në çdo kompeticion deri më tani.

Nënshkrimi i ri Tchouameni ka luajtur në të katër ndeshjet e La Liga-s, duke regjistruar një asistim deri më tani./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022