Lajme

Ministrat e BE-së përgatisin sanksione të reja ndaj Rusisë

Shefi për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell.

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të përgatisin sanksione të reja kundër Rusisë.

Ata gjithashtu u zotuan të rrisin dërgesat e armëve në Kiev, raporton Reuters.

Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell ka thënë se Putini po përpiqet të shkatërrojë Ukrainën.

“Është e qartë se Putini po përpiqet të shkatërrojë Ukrainën”, u shpreh ai./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022