Sport Ndërkombëtar

Milner largohet nga Liverpool pas 8 vitesh

James Milner

James Milner do të largohet nga Liverpooli në fund të sezonit.

Veterani anglez ka arritur marrëveshje me Brighton.

Të gjitha detajet kanë përfunduar dhe Milner me marrëveshje të dyanshme do të ndahet me skuadrën që i fitoj të gjithë trofetë.

Kjo është blerja e dytë e Brighton pas Joao Pedros që u bë transferi i parë për sezonin e ardhshëm.

/Shqip.com