Sport Ndërkombëtar

Mergim Berisha e mposht Bayernin

Mergim Berisha

Bayern Munchen – është mposhtur në Bundesliga.

Arsyeja quhet: Mergim Berisha.

Sulmuesi 24 vjeçari shënoi golin e vetëm për Augsburgun – për të arkëtuar tre pikë të arta – kundër një rivali tejet të fortë.

Ai e tundi rrjetën në minutën e 59-të – që doli të jetë goli i fitores – dhe i pari për të në këtë kampionat.

Në anën tjetër – bavarezët nuk arritën të këndelleshin – përkundër përpjekjeve të shumta.

Me këtë fitore – Augsburgu ngritet në kuotën e nëntë pikëve – pas shtatë ndeshjeve të zhvilluara dhe gjendet në pozitën e dhjetë.

Në anën tjetër – Bayerni mbetet në vendin e katërt – me 12-të pikë në total.

Dy më pak se Union Berlin – që është lider./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022