Lajme

Menduh Thaçi ka akuzuar rëndë Arben Taravarin e Bilall Kasamin

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoninë e Veirut, Menduh Thaçi
Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoninë e Veirut, Menduh Thaçi

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoninë e Veirut, Menduh Thaçi, ka lëshuar akuza për Arben Taravarin e Bilall Kasamin.

Ai tha në T7 se Taravari ka blerë shtëpi 1 milion euro në Shkup, ndërsa Kasami është pjesëtar i familjeve që kontrabandonin dinarin në kohën e Millosheviqit.

“Arben Taravari është kryetar komune në Gostivar dhe ka qasje në pushtetin ekzekutiv dhe e ka ble një shtëpi jo më larg se 6 muaj 1 milion euro në Shkup. Bilall Kasami është ish-bartësi i listës SPS në Maqedoni para katër vitesh dhe ka qenë kundërkandidat me mua, dhe është pjesëtar i familjeve të njohura që kanë bo kontrabandën kryesore të dinarit të Serbisë në kohën e Millosheviqit”, tha Thaçi.

/Shqip.com