Lajme

Mehaj flet me gjeneralin Clark për uljen e tensioneve në Veri

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, dhe gjeneralin amerikan, Wesley Clark
Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, dhe gjeneralin amerikan, Wesley Clark

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, sot ka biseduar me gjeneralin amerikan, Wesley Clark.

Në një postim në Facebook, Mehaj ka thënë se me Clark kanë diskutuar për situatën e tanishme dhe uljen e tensioneve.

“Diskutuam lidhur me situatën e tanishme dhe uljen e tensioneve. Ne do të rrugëtojmë krah për krah me partnerët tanë e sidomos me SHBA-të si aleat i pazëvendësueshëm. Njohja e ndërsjellë mes Republikës së Kosovës dhe Serbisë është ajo që do t’i kontribuonte paqes. Rruga jonë mbetet ajo drejt NATO-së dhe BE-së”, ka shkruar Mehaj në Facebook.

Postimi i plotë:

Në vazhdën e konsultimeve dhe këshillimeve të vazhdueshme, sot kishim një bisedë me mikun dhe aleatin më të madh të Republikës së Kosovës, Gjeneral Wesley Clark.

Diskutuam lidhur me situatën e tanishme dhe uljen e tensioneve. Ne do të rrugëtojmë krah për krah me partnerët tanë e sidomos me SHBA-të si aleat i pazëvendësueshëm.

Njohja e ndërsjellë mes Republikës së Kosovës dhe Serbisë është ajo që do t’i kontribuonte paqes.

Rruga jonë mbetet ajo drejt NATO-së dhe BE-së.

/Shqip.com