Sport Ndërkombëtar

McKennie i bashkohet Pogbas në listën e futbollistëve të lënduar

Lista e të lënduarave te Juventusi vazhdon të rritet.

Pas Paul Pogbas, tani është lënduar edhe mesfushori amerikan, Weston McKennie.

McKennie do të humbasë fillimin e sezonit me një problem me shpatullën.

Ndërkombëtari i USMNT pësoi një shpatull të ndarë në stërvitje dhe përballet deri në një muaj jashtë fushës ndërsa rikuperohet.

23-vjeçari tashmë ishte detyruar të humbiste ndeshjet miqësore të Juves me Chivas dhe Barcelonën në turneun e tyre në SHBA, por shpresat ishin të mëdha se ai mund të kthehej të shtunën për të përballur Real Madridin.

Por më herët gjatë ditës McKennie pësoi një lëndim në shpatull dhe nuk luajti asnjë pjesë në ndeshjen, e cila përfundoi 2-0 në favor të Madridit.

Lëndimet kanë rezultuar një dhimbje koke e vazhdueshme për mesfushorin kohët e fundit.

McKennie humbi pothuajse të gjithë gjysmën e dytë të sezonit 2021-22 me një frakturë metatarsale, duke u rikthyer vetëm në ditën e fundit të fushatës në një moment të shkurtër nga stoli.

Dhe ndërsa Juventusi ende nuk e ka konfirmuar gjendjen e këtij dëmtimi të fundit, ai pritet të mungojë të paktën një muaj aksion./Shqip.com