Sport Ndërkombëtar

“Mbrojtja e hekurt” e Barcelonës

Ronald Araujo

Barcelona ka qenë e “hekurt” në repartin defanziv – në sezonin aktual.

Më së miri – flasin statistikat.

Skuadra katalunase ka pësuar vetëm një gol – në gjashtë ndeshje të zhvilluara në La Liga.

Teksa, ka shënuar 18-të herë – numra që i japin epitetin e ekipit me golaveazhin më të mirë.

Gardiani i Barçës – Marc-Andre Ter Stegen e ka mbajtur portën e paprekrur në katër takime rradhazi – pesë në total.

Portieri nga Gjermania po kalon në formë të lartë – teksa siguri të madhe atij i kanë ofruar edhe qendërmbrojtësit.

Ronald Araujo, Jules Kounde dhe Eric Garcia – kanë shkëlqyer në fushën e gjelbër.

Teksa – një befasi e madhe është 18 vjeçari – Alejandro Balde, i cili e ka lënë në stol Jordi Alba-n.

Në total – Barcelona ka arktuar 16-të pikë dhe gjendet në pozitën e dytë.

Lider – në elitën e futbollit spanjoll mbetet – Real Madrid me dy pikë më shumë./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022