Sport Shqiptar

Mbrojtësi shqiptar, Ivan Balliu nënshkruan me klubin e La Ligas

Ivan Balliu

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Ivan Balliu është transferua te skuadra madriliene, Rayo Vallecano, shkruan Shqip.com.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë skuadra spanjolle përmes rrjeteve sociale.

29-vjeçari ka nënshkruar kontratë dy-vjeçare me Vallecanon, derisa ka marrë hapin e madh në karrierë pasi do të luaj në La Liga.

Ata u ngjitën këtë sezon në Ligën e parë spanjolle pasi edicionin e kaluar ishin pjesë e Segunda Division.

Mbrojtësi edicionin e kaluar ishte pjesë e skuadrës tjetër spanjolle Almeria, derisa më parë ka qenë pjesë e klubeve si Barcelona B, Metz dhe Aroucas.

Balliu me Kombëtaren e Shqipërisë ka zhvilluar vetëm tri ndeshje./Shqip.com