Mbretërit u gjunjëzuan në Angli

Manchester City

“Mbretërit” janë “gjunjëzuar” në Angli.

Drama përfundoi.

Manchester City ka triumfuar ndaj Real Madrid, me rezultat 4-3, në një ndeshje që rrallë shihet në botën e futbollit.

Golin e parë në këtë takim e realizoi Kevin De Bruyne – qysh në minutën e parë.

Nuk vonoi shumë edhe goli i dytë. Gabriel Jesus – e tundi rrjetën pas nëntë minutave për 2-0.

Për sulmuesin brazilian ky qe goli i tretë – në tri ndeshje të zhvilluara ndaj madrilienëve.

Goli i dytë

Teksa, City po e dominonte takimin, madrileinët u rikthyen në lojë me amë të Karim Benzemas.

Sulmuesi francez realizoi në minutën e 33-të për ta bërë këtë ndeshje edhe më interesante.

Pjesa e parë nuk solli më gola.

Goli i tretë

Kurse, e dyta ishte një dramë në vete.

Vendasit e nisën më mirë edhe këtë periudhë – duke realizuar me Phil Foden në minutën e 53-të.

Ama, mysafirët nuk u dorëzuan.

Pas një vrapimi me shpejtësi të dritës – Vinicus Jr e la të shtangur Edersonin – dhe rezultati u ngushtua në 3-2.

Goli i realizuar nga Vinicius

Por, vendasit nuk u ndalën prapa. Bernado Silva e lansoi një goditje të fortë me të majtën dhe festa shpërthue në “Etihatd Stadiuim”.

Kur u mendua se ndeshja përfundoi, Benzema e dëshmoi të kundërtën.

Numri 9 i mbretërve realizoi nga pika e bardhë – për 4-3 për të bërë fundin e takimit edhe më drithërues për vendasit.

Goli i pestë

Gjithçka mbetet e hapur për ndeshjen e kthimit, me 4 maj në “Santiago Bernabeu”.