Sport Ndërkombëtar

Mbappe – në formë jetësore

Kylian Mbappe

Në Ligue 1 po shkëlqen.

Të njëtën gjë e vazhdoi edhe në Ligën e Kampionëve.

Kylian Mbappe e tundi rrjetën dy herë – ndaj Juventusit për të treguar edhe një herë klasin e tij.

Sulmuesi francez realizoi dy herë me vollej, pas asistimeve nga Neymar Jr dhe Achraf Hakimi.

23 vjeçari pati edhe mundësi tjera për të shënuar – por nuk u tregua konkret.

Këmbëshpejti e mban stafetën e golashënuesit më të mirë në elitën e futbollit francez – në këtë sezon.

Në vetëm pesë ndeshje të zhvilluara – ai ka regjistruar shtatë gola dhe së bashku me Neymar Jr e Leo Messin janë shndrruar në “ankth” të kundërshtarëve.

Mbappe ka kontratë me Paris Saint Germain – deri në vitin 2028, teksa në “Transfermarkt” vlerësohet 160 milionë euro./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022