Sport Ndërkombëtar

Mbappe e shtyen Messin dhe tenton të mos e lejojë Neymarin ta gjuaj penaltinë

Kylian Mbappe

Paris Saint Germain triumfoi 5-2 ndaj Montpellierit – në xhiron e dytë të Ligue 1.

Por, jo gjithçka shkoi mirë në këtë takim.

Disa pamje të kapura nga kamerat – tregojnë një incident – në fushën e gjelbër – të shkaktuar nga Kylian Mbappe.

Sulmuesi francez fillimisht e shtyu Leo Messin me krah, teksa më pas u afrua te Neymar Jr – për të mos e lënë ta ekzekutojë penaltinë.

Paraprakisht, Mbappe kishte gabuar nga pika e bardhë një herë në këtë ndeshje – dhe dëshironte të shënonte me çdo kusht.

Videot e publikuara në Twitter – kanë bërë që shumë ofendime të drejtohen – nga Mbappe, i cili ka kontratë me PSG-në deri në vitin 2025.

Vlera e tij në “Transfermarkt” është 160 milionë euro./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022