Sport Ndërkombëtar

Mason Mount kërkohet nga dy gjigant të futbollit

Visionhaus/GettyImages
Visionhaus/GettyImages

Liverpool konsiderohet si skuadra që kryeson skuadrat që kanë interesim për ta bërë të tyrin futbollistin e Chelseas, Mason Mount.

Kjo pasi vetë futbollisti dëshiron të vazhdojë të luajë në Premierligë.

Por prapa nuk mbetet as Bayern Munchen pas emërimit të Thomas Tuchel si trajner, i cili është raportuar se u ka kërkuar drejtuesve të klubit për të nënshkruar me futbollistin.

Mesfushorit do t’i përfundojë kontrata me Chelsean në vitin 2024 dhe një marrëveshje e re duket se është shumë larg arritjes.

/Shqip.com