Sport Ndërkombëtar

Marcelo Bielsa emërohet trajner i përfaqësueses së njohur

Marcelo Bielsa

Marcelo Bielsa e ka zëvëndësuar Diego Alonson në postin e trajnerit të Uruguajit.

Trajneri argjentinas do të drejtojë Uruguaj në kualifikueset e Botërorit 2026 dhe më pas do rishikohet kontrata e tij.

Me mbërritjen e tij në Uruguaj, Bielsa u bë vetëm trajneri i dytë i huaj në histori të këtij shteti që drejton përfaqësuesen, pas Daniel Passarellas.

Në karrierën e gjatë si trajner, Bielsa ka drejtuar dy përfaqësuese, Argjentinës dhe Kilin.

/Shqip.com