Sport Ndërkombëtar

Manchester United synon të sigurojë “biletën” për finale të Carabao Cup, luan ndaj Nottingham

Nottingham Forest dhe Manchester United kanë publikuar 11-shet startuese para duelit të parë gjysmëfinal në Carabao Cup.

Stadiumi “City Ground” është arena e përballjes ndërmjet dy skuadrave të Premierligës.

“Djajtë e Kuq” siguruan gjysmëfinale falë fitores 3:0 kundër Charltonit. Ndërkohë, Nottingham fitoi në shtëpi 2:1 kundër Wolves.

Formacionet zyrtare:

Nottingham Forest: Hennessey; Aurier, Worrall, McKenna, Renan Lodi; Danilo, Freuler; Scarpa; Johnson, Gibbs-White; Surridge

Manchester United: De Gea; Wan-Bissaka, Lindelöf, Martínez, Malacia; Casemiro, Eriksen; Antony, Bruno Fernandes, Rashford; Weghorst.

/Shqip.com