Sport Ndërkombëtar

Manchester United heq dorë nga sulmuesi i njohur

Man United

Manchester United ka hequr dorë nga transferimi i sulmuesit anglez, Harry Kane, transmeton Insajderi.

“Express”, raporton se “Djajtë e Kuq” kanë hequr dorë nga marrëveshja me sulmuesin e Tottenham.

United ka qenë i lidhur me mundësinë e transferimit të kapitenit të Anglisë, i cili po kërkon largimin nga Spurs.

Në vend të kësaj, ekipi nga Manchester më shumë përparësi po i japin transferimit të një mbrojtësi dhe mesfushori.

Dy emrat që po i prijnë listës për transferimet të skuadrës angleze për këto pozita janë Raphaël Varane dhe Eduardo Camavinga./Insajderi.com

Harry Kane