Sport Ndërkombëtar

Manchester City – Leipzig, ndeshja nis me këto 11-she

Mancheste Cityt është nikoqir i RB Leipzigut në “Etihad Stadium”, për ndeshjen kthyese të 1/16 së finales në Ligën e Kampionëve.

Takimi i parë mes këtyre dy skuadrave u mbyll me rezultat të barabartë (1-1), ashtu që kjo përballje do ta vendosë ekipin që kualifikohet në çerekfinale.

Trajnerët Pep Guardiola dhe Marco Rose do t’i vënë përballë edhe një herë taktikat e tyre dhe kanë bërë zgjedhjen e formacioneve startuese.

Formacioni startues i Manchester Cityt: Ederson; Stones, Akanji, Ruben Dias, Ake; Bernardo Silva, Rodri, Gundogan; De Bruyne; Grealish, Haaland.

Formacioni startues i RB Leipzigut: Blaswich; Henrichs, Orban, Gvardiol, Raum; Laimer, Kampl; Szoboszlai, Haidara, Forsberg; Werner.

/Shqip.com