Sport Ndërkombëtar

Mahrez: Dua ta përfundoj karrierën time te City

Riyad Mahrez ka shprehur dëshirën e tij për t’u pensionuar nga futbolli te Manchester City.

Por reprezentuesi algjerian këmbënguli se nuk po mendon t’i varë këpucët së shpejti.

Kjo vjen pasi sulmuesi vendosi një kontratë të re në Etihad Stadium në korrik, e cila është planifikuar ta mbajë atë në klub deri në vitin 2025.

Si rezultat, sezoni 2022/23 përfaqëson mandatin e nëntë të karrierës së tij në Angli, pas lëvizjes së tij te Leicester City në 2014 përpara se City të kalojë në 2018.

Që kur ndërroi stadiumin King Power me Etihad, 31-vjeçari ka ngritur tetë nderime të mëdha dhe ka shënuar 63 gola.

Dhe pas suksesit të jashtëzakonshëm në klub, Mahrez shpjegoi se si është aspirata e tij për t’i dhënë fund ditëve të tij të lojës në skuadrën e Pep Guardiolës .

“Unë patjetër dua ta përfundoj karrierën time në City dhe të luaj për aq kohë sa të mundem. Mendoj se mund të luaj akoma për një kohë të gjatë. Do të shohim se çfarë na pret e ardhmja pas futbollit. Unë nuk e di. Unë jam ende duke menduar. Unë e dua futbollin, kështu që do të jetë e vështirë të dal prej tij.”

Sulmuesi i Mançester City, Riyad Mahrez

Karriera e Mahrez e ka parë atë të operojë në katër nivelet franceze, Ligue 2, Championship, Premier League dhe Champions League.

Krahas rrugëtimit të tij mbresëlënës në kompeticionin elitar të futbollit evropian, ai gjithashtu ngriti titullin AFCON 2019 me Algjerinë ndërsa u emërua Futbollisti Afrikan i Vitit në 2016./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022