Sport Ndërkombëtar

“Magjia” rikthehet në stërvitjet e Liverpoolit

Thiago Alcantara

Magjia ishte zbehur në mesfushën e Liverpoolit.

Arsyeja: Thiago Alcantara ishte i lënduar.

Por, kjo ka mbetur pjesë e të kaluarës – pasi mesfushori spanjoll është kthyer në stërvitje.

Alcantara ka lënë lëndimin prapa krahëve dhe pritet të jetë i gatshëm për xhiron e shtatë të Premierligës.

31 vjeçari – është jashtë fushës së gjelbër që nga java e parë – duke lënë hapësira të mëdha në atë pozitë.

Thiago – tashmë e ka edhe një partner të ri në mesfushë – sepse “The Reds” e kanë transferuar Arthur Melon.

Skuadra e udhëhequr nga Jurgen Klopp – renditet në pozitën e shtatë në tabelë, me vetëm nëntë pikë të grumbulluara./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022