Sport Ndërkombëtar

Liverpool pas Adama Traores

Adama Traore

Skuadra anglez, Liverpool janë në kërkim të anësorit të Wolves, Adama Traore, transmeton Shqip.com.

“Football Insider” pretendon se skuadra angleze ka bërë përpjekjet e para për transferimin e anësorit.

“The Reds” do të kërkojnë transferimin e sulmuesit këmbëshpejtë pasi të kthehet nga ekipi përfaqësues i Spanjës në EURO 2020.

25-vjeçari edicionin e kaluar shënoi dy gola dhe dhuroi dy asistime në 37 paraqitje me Wolves në të gjitha garat./Shqip.com