Sport Ndërkombëtar

Lewandowski do i “mbrojë” ngjyrat e Ukrainës në Kampionatin Botëror

Andriy Shevchenko dhe Robert Lewandowski

Ukraina nuk u kualifikua dot në Kampionatin Botëror “Katari 2022”.

Por, flamuri i kësaj kombëtare do të ketë vëmendje të madhe.

Kapiteni i Polonisë, Robert Lewandowski do ta bartë shiritin e kapitenit – me ngjyrat e flamurit ukranias.

Këtë dhuratë ai e pranoi nga legjenda e futbollit të Ukrainës – Andriy Shevchenko.

“Faleminderit@jksheva7. Ishte kenaqesi te takoja ty! Do të jetë një nder për mua të mbaj këtë shirit kapitenësh me ngjyrat e Ukrainës në Kupën e Botës” , shkroi Lewandowski në Twitter.

Polonia gjendet në Grupin C – së bashku me Argjentinën, Arabinë Saudite dhe Meksikën.

Kupa e Botës – nis me 21 nëntor të vitit 2021, teksa i mbyll dyert me 18 dhjetor. /Shqip.com