Lajme Botë

Letonia i reagon Rusisë: Raketat ruse janë pjesë e regjimit kriminal

Ka reaguar edhe Letonia, përmes ministrit të Mbrojtjes, Artis Pabriks, rreth sulmeve ruse mbi Poloninë.

Ai ka shkruar se raketat nuk synuan vetëm civilët ukrainas, por edhe territorin e NATO-s.

“Regjimi kriminal rus lëshoi raketa që synojnë jo vetëm civilët ukrainas, por edhe zbarkuan në territorin e NATO-s në Poloni”, ka shkruar ai.

Tutje, ai ka thënë se Letonia qëndron plotësisht me miqtë polakë dhe e dënon këtë krim.

/Shqip.com