Sport Ndërkombëtar

Leonardo Spinazzola humb pjesën tjetër të EURO 2020

Leonardo Spinazzola

Leonardo Spinazzola do të humb pjesën tjetër të EURO 2020 për shkak të lëndimit të pësuar në ndeshjen e çerekfinales ndaj Belgjikës, shkruan Shqip.com.

Raportohet se italiani ka thyer thembrën dhe do të jetë jashtë fushave për disa muaj.

Spinazzola ka zhvilluar paraqitje shumë të mira këtë Evropian me Italinë.

Së fundmi Italia arriti gjysëmfinalen pas fitores kundër Belgjikës me rezultat 2-1./Shqip.com