Sport Shqiptar

Lëndohet Paqarada, mund të humbas ndeshjet e Kosovës

Pas një mungese të gjatë, Leart Paqarada është ftuar përsëri me Kombëtaren e Kosovës, por duket se ai mund t’i humbas ndeshjet e shtatorit.

Paqarada u lëndua në humbjen e St Pauli përballë Jahn Regensburg me rezultat 2:0.

Në minutën e 62 ai u zëvendësua dhe skuadra tha se ka pësuar një lëndim të lehtë.

Kosova javën e ardhshme do të zhvillojë dy ndeshje e fundit në kuadër të Ligës së Kombeve.

Stërvitja e parë e Dardanëve zhvillohet të hënën, nga ora 19:00, në stadiumin “Fadil Vokrri”.

“Dardanët” do të përballen me Irlandën e Veriut, më 24 shtator, në Belfast dhe me Qipron, më 27 shtator, në Prishtinë.

Paqarada këtë stinor ka zhvilluar tetë paraqitje në Bundesliga 2, duke shënuar një gol e asistuar katër të tjera./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022