Sport Ndërkombëtar

Lazio triumfon ndaj Veronës

Momente nga ndeshja

Lazio ka shënuar fitore – ndaj Veronas me rezultat të pastër 2-0.

Skuadra e udhëhequr nga Maurizio Sarri ishte më kërkuese nga fillimi i takimit dhe i arkëtoi pikët e plota.

Golin e parë e realizoi Ciro Immboile – kur po zhvillohej minuta e 68-të.

Por, vendasit nuk u ngopën me kaq.

Luis Alberto realizoi edhe një herë në minutat shtesë të takimit – për ta bërë këtë fitore edhe më bindëse.

Pas kësaj fitore, Lazio ngritet në kuotën e 11-të pikëve dhe gjendet në pozitën e gjashtë në tabelë.

Në anën tjetër – Verona pozicionohet në vendin e 14-të në tabelë – me vetëm pesë pikë.

Lider në Serie A – mbetet Napoli – që ka 14-të pikë, njëjta sa ka Atalanta dhe Milani në pozitat dy dhe tre./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022