Sport Ndërkombëtar

Lamtumira me lot në sy (VIDEO)

Roberto Firmino e ka luajtur ndeshjen e fundit me Liverpoolin në “Anfield” dhe lamtumira ishte  emocionale, pas barazimit 1-1 me Aston Villan.

Kur Aston Villa ishte në epërsi 1-0, Jurgen Klopp inkuadroi brazilianin dhe James Milner nga bankina,  të cilët të dy do të largohen nga klubi në verë, dhe ishte sulmuesi që e barazoi rezultatin në 1-1.

Ishte goli i tij i 110-të dhe potencialisht i fundit për klubin.

Natyrisht, ishte një barazim i vështirë për Liverpoolin. Pika në “Anfield”, së bashku me fitoren 1-0 të Manchester United në Bournemouth, do të thotë se lojtarët e Jurgen Klopp janë tre pikë larg rivalëve të tyre në vendin e katërt, ndërsa kanë luajtur një lojë më shumë. Nga ana tjetër, duket shumë e pamundur që ata të luajë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Megjithatë, lamtumira pikëlluese e Firminos në “Anfield” ishte në fokus pas ndeshjes. Firmino ishte në lot kur i bëri një lamtumirë emocionale turmës në “Anfield”

/Shqip.com