Sport Ndërkombëtar

Lakersat mposhtin Brooklynin, zhgënjen Golden State

Skuadra e Lakersve rikthehet te fitorja, duke mposhtur një skuadër pretendente për titull si Brooklyn. Kalifornianët fituan me rezultat 116-103, sfidë ku shkëlqyen Anthony Davis (37 pikë e 18 rebound) e Loonie Walker, me 25 pikë.

Për Brooklynin u dallua Duranti me 31 pikë, por që mbetën për statistikë.

Zhgënjen sërish skuadra kampione e Golden State Warriors, që u mund nga Memphisi (122-115), duke mos fituar ende jashtë fushe këtë sezon.

Curry me 27 pikë e Wiggins me 26 u përpoqën t’i japin fitoren skuadrës kampione por pa sukses.

Për Memphisin u dallua Sabonis me 26 pikë e 22 rebound. Fiton Philadelphia, që falë 59 pikëve e 11 rebound të Joel Embiid mundi me rezultat 105-98 Utah Jazz.

Ndeshje e mirë edhe për Porter, që falë 31 pikëve i dha fitoren Denverit ndaj Chicagos, me shifrat 126-103. Ndërsa Minnesota, falë 30 pikëve të Russell dhe 29 të Towns, mundi me rezultat 129-124 Clevelandin jashtë fushe.

Rezultatet

New York – Oklahoma             135-145

Cleveland – Minnesota             124-129

Washington – Memphis            102-92

Philadelphia – Utah Jazz           105-98

Chicago – Denver                     103-126

Sacramento – Golden State       122-115

Lakers – Brooklyn                    116-103

/Shqip.com