Lajme

Lajçak takohet me Sekretarin spanjoll të Shtetit për BE, diskutuan për dialogun Kosovë-Serbi

Lajçak takohet me Sekretarin spanjoll të Shtetit për BE, diskutuan për dialogun Kosovë-Serbi
Lajçak takohet me Sekretarin spanjoll të Shtetit për BE, diskutuan për dialogun Kosovë-Serbi

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror dhe në aktivitetet e think-tankut pan-europian, Këshillit Europian për Marrëdhënie me Jashtë në Madrid, është takuar me Sekretarin e Shtetit të Spanjës për BE, Fernando Mariano Sampedro Marcos.

Me të, Lajçak tha se vazhdoi “konsultimet e rregullta me shtetet anëtare të BE-së”, por edhe për dialogun Kosovë-Serbi e çështje tjera të Ballkanit Perëndimor.

“Ne patëm një diskutim të gjerë dhe të dobishëm rreth Dialogut dhe çështjeve më të gjera të Ballkanit Perëndimor”, shkroi Lajçak në “X”.

/Shqip.com