Lajme Ballkan

Lajçak takohet me O’Brien, flasin për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor

Lajçak takohet me O’Brien, flasin për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor
Lajçak takohet me O’Brien, flasin për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar me Jim O’Brien, Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit James O’Brien thotë se Shtetet e Bashkuara.

Përmes një deklarimi në platformën “X”, Lajçak tha se me O’Brien kanë folur për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor.

“Gjithmonë kam kënaqësi të mirëpres Jim O’Brien në Bruksel. Ne folëm për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor dhe pritshmëritë tona për periudhën e ardhshme”, ka shkruar Lajçak.

/Shqip.com