Lajme

Lajçak jep detaje nga takimet në Beograd

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak, ka folur për vizitën e tij në Serbi.

Pas vizitës sime në Kosovë, udhëtova edhe në Beograd për t’u përgatitur për takimin e kryenegociatorëve të kësaj jave. Me presidentin Aleksandar Vuçiq dhe Petar Petkoviqin, diskutova rrugën përpara në dialog dhe hapat e mëtejshëm të nevojshëm për zbatimin e Marrëveshjes për Rrugën drejt normalizimit”, ka thënë Lajçak në platformën X.

/Shqip.com