Lajme Botë

Kuzhinieri vdes pasi bie në enën e supës së pulës

Një kuzhinier 25-vjeçar irakian vdiq pasi ra në një enë të madhe me supë pule, duke pësuar djegie të shkallës së tretë në mbi 70 për qind të trupit, transmeton Shqip.com.

Issa Ismail ishte duke bërë supë pule për një aheng dasmash më 15 qershor në rrethin verior të Irakut, Zakho, kur ai rrëshqiti dhe ra në vaskë, shkruan Independent.

Ismail, baba i tre fëmijëve, ishte duke përgatitur ushqim në Sallën Hazel për Dasma kur ndodhi aksidenti.

Emiratet e Bashkuara Arabe News raportoi se Ismail kishte qenë një kuzhinier për rreth tetë vjet./Shqip.com