Lajme

Kurti udhëton për në Stuttgart

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar për në Stuttgart të Gjermanisë.

Ai pritet të marrë pjesë në Forumin Ekonomik ‘’Global Connect 2022’’.

Sipas njoftimit nga zyra e kryeministrit Kurti po ashtu do të zhvillojë takime me përfaqësues politikë të landit Baden-Württemberg dhe të bizneseve atje.

/Shqip.com