Lajme

Kurti takohet me Kryeministren e Estonisë, biseduan për situatën politike në vend

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka njoftuar se ka takuar Kryeministren e Estonisë, Kaja Kallash, gjatë punimeve të Samitit të Partneritetit për Qeverisje të Hapur.

Kurti ka thënë se me Kallas kanë folur për situatën politike në vend, në rajon dhe kontributin që mund ta jap Kosova si anëtar e OGP-së.

“Tani në takim me Kryeministrën e Estonisë, Kaja Kallas, gjatë kohës që po mbahen punimet e Samitit të Partneritetit për Qeverisje të Hapur (OGP). Biseduam për situatën politike në vend, në rajon dhe kontributin që shteti ynë mund të jap si anëtar në OGP”, ka shkruar Kurti.

/Shqip.com