Sport Shqiptar

KSF sjell spektakël, Abdurzakov e fiton ndeshjen kryesore

Edicioni i dytë i Kosova Fighting Series pati disa përballje interesante.

Në krye ndeshjen e arte marciale triumfoi, Mansour Abdurzakov.

Në përballjen e boksit shqiptar Shpëtim Bajoku dhe Arian Gashi u përballën në meçin e dytë.

Meçin që zgjati tre runde e fitoi Bajoku.

Derisa në artet marciale shqiptari Erçin Shirinit u mposht nga Pavel Dailidko, meçi u desh të ndërprehej pasi që Dailidko e mbërtheu herët kundërshtarin e tij.

Humbje pësoi edhe kosovari Enis Bërbatovci, i cili u mposht nga turku Muhamed Osmanoglu.

Ky organizimi po zhvillohet për herë të dytë në Kosovë, pasi u KSF u mbajt edhe në vitin 2020./Shqip.com