Lajme

Kryeziu tregon se çfarë u diskutua në takimin e sotshëm Kurti-Rama

Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu.

Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka komentuar shkuarjen e kryeministrit Kurti në Tiranë.

Ai ka thënë se në takimin e përbashkët mes Kurtit dhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama është diskutuar rreth çështjeve me interes ndërmjet dy shteteve.

“Kryeministri Kurti ka zhvilluar sot një takim pune me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në këtë takim dy kryeministrat kanë folur për çështjet e politikave publike e qeveritare dhe socio-ekonomike në Kosovë e Shqipëri, me theks të veçantë në sfidat energjetike dhe shkëmbimin që po bëjnë KEK me KESh”, tha ai për SHQIP.com.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ditën e sotme zhvillon një takim me kryeministrin, Edi Rama në Tiranë.

Takimi nuk është paralajmëruar zyrtarisht as nga Qeveria e Kosovës dhe as nga ajo e Shqipërisë.

Megjithatë, Kurti u detyrua ta lë në gjysmë konferencën e përbashkët me ministren e Arsimit, Arbërie Nagavci dhe atë të Financave, Hekuran Murati./SHQIP.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022