Sport Ndërkombëtar

Kroacia – fituese e grupit 1 – në Ligën A

Momente nga takimi

Kroacia është fituese e Grupi 1 – në Ligën A.

Skuadra e udhëhequr nga Zlatko Dalic ka triumfuar ndaj Austrisë – me rezultat 1-3.

Golat për mysafirët u realizuan nga Modric, Livaja dha Lovren.

Teksa – golin e nderit për vendasit e realizoi Baumgartner.

Në total – kombëtarja kroate ka arkëtuar 13-të pikë.

Nga gjashtë ndeshje të zhvilluara – ka arkëtuar katër fitore, është mposhtur një herë dhe ka një barazim.

Në vendin e dytë – mbeti Danimarka me një pikë më pak.

Kurse Franca që ishte favorite në letër – e mbylli këtë kampanjë në pozitën e tretë – me vetëm pesë pikë.

Në Ligën B – ka rënë Austria, e cila grumbulloi vetëm katër pikë në total.

Në ndeshjet tjera u regjistruan këto rezultate:

Danimarka 2-0 Franca

Holanda 1-0 Belgjika

Uellsi 0-1 Polonia

Ishujt Faroe 2-1 Turqia

Luksemburgu 1-0 Lituania /Shqip.com