Lajme

Kreu i AAK-së uron muajin e shenjtë të Ramazanit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, njëherësh kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar Myftiun Naim Tërnava dhe gjithë qytetarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit.

Haradinaj ka thënë se muaji i shenjtë i Ramazanit le t’na shërbejë të tejkalojmë veten për të mirën e përbashkët.

“Myftiun Naim Tërnava, Bashkësinë Islame të Kosovës dhe të gjithë besimtarët myslimanë në Kosovë, Mërgatë dhe trevat shqiptare, i uroj për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit. Në këtë muaj të mëshirës, le të shpërfaqen virtytet më të mira njerëzore, paqja, dashuria, solidariteti e mirëqenia. Agjërim të lehtë!”, ka thënë Haradinaj.

/Shqip.com