Lajme

Konfiskohen 1,200 litra pije joalkoolike

Konfiskohen 1.200 litra "Coca Cola"

Dogana e Kosovës përkatësisht njësi Anti-Kontrabandë, ka konfiskuar 1.200 litra pije joalkoolike, shkruan Shqip.com

Pijet e kompanisë “Cola Cola”, u gjeten në një furgon i cili ishte duke i transportuar ato.

Ky konfiskim, sipas njoftimit të Doganës ka ndodhur në regjionin e Mitrovicës.

“Në regjionin e Mitrovicës, Njësitet Anti-kontrabandës të Doganës se Kosovës kane arritur të identifikojnë dhe ndalojnë një Automjet Transportues / Furgon I cili ishte duke transportuar mallra të kontrabanduar / Pije joalkoolike në sasi prej 1200 Litra. Të gjitha mallrat janë konfiskuar si dhe ka filluar procedura kundërvajtëse”, thuhet në njoftim. /Shqp.com