Lajme Botë

(VIDEO) Kishte goditur nënën dhe foshnjën me makinë të vjedhur në Los Anxhelos – vritet adoleshenti

Një 17-vjeçare nga Los Anxhelosi, e cila goditi me makinë një nënë derisa ishte duke ecur me fëmijën e saj më karrocë në 2021 u vra në Kalifonia këtë javë.

Fox News raporton se zyra e Ekzaminuesit Mjekësor të Qarkut të Los Anxhelosit konfirmoi vdekjen e tij të premten.

Sipas policisë, ai u gjetë me plagë nga arma e zjarrit në një rrugë.

Burime pranë hetimit thanë se ai kishte qenë në një restorant të ushqimit të shpejtë më herët duke u përpjekur të “takohej me një vajzë”.

Teksa po shkonte vetëm në shtëpi, pranë tij u ndal një makinë dhe filloi një debat. Dikush në automjet hapi zjarr dhe më pas u largua me shpejtësi.

Rasti u bë tituj kombëtarë vitin e kaluar kur zyra e Prokurorit të Rrethit të Los Anxhelosit, George Gascon kërkoi një dënim prej pesë deri në shtatë muaj në kampin e provës për të mitur, një dënim për shkelësit e rinj të përshkruar si më pak i rëndë se shkolla ushtarake, por më i ashpër se kampi veror.

Adoleshenti ishte i dyshuar edhe për vepër penale për helmimin me pije të një vajze të shkollës së mesme në momentin e goditjes me vrap, të cilën kamerat e vëzhgimit e kapën më 6 gusht 2021.

Videoja tregon një automjet të vjedhur duke ecur me shpejtësi në rrugën e gabuar në një rrugë me një drejtim. Ajo u përplas me një grua që ecte djalin e saj të mitur në një karrocë fëmijësh. Më pas ai goditi gazin, duke u larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes, ku një samaritan i mirë në një kamionçinë përplasi kokën me automjetin e dyshuar.

Policia e Los Anxhelosit u përgjigj dhe gjeti drogë në sistemin e shoferit dhe marihuanë në makinë, sipas një raporti incidenti të marrë nga Fox News.

I dyshuari ishte 15 vjeç në kohën e goditjes dhe kërkoi nga gjykata lirim të parakohshëm nga dënimi i tij i lehtë. Një gjykatës e refuzoi kërkesën, por i riu vdiq para ditëlindjes së tij të 18-të.

/Shqip.com