Rozë

Kida artistja e parë nga Kosova e Shqipëria që vendos këtë rekord

Kida

Kida, është parë shumë aktive këtë verë- me koncerte, projekte të reja muzikore po ashtu, edhe në rrjetet sociale.

Se është e suksesshme e dëshmojnë edhe numri i ndjekësve edhe numri i klikimeve të këngëve të saj.

Kida po del të jetë artistja e parë shqiptare që ka tri këngë me mbi 100 milionë klikime në platformën Youtube.

“Billbord Albania”, ka radhitur tri këngët që arritën atë shifër janë: “Dale” ft. Butrint Imeri, Ledri Vula – 120M, “PP” ft. Mozzik – 100M dhe “Tela” ft. Ermal Fejzullahu – 100M.

Kida është këngëtare e cila ka bashkëpunime më shumë artistë të estradës sonë./Shqip.com