Sport Ndërkombëtar

Khephren Thuram preferon transferimin të Liverpooli

Liverpool dhe Khephren Thuram raportohet janë afër marrëveshje për transferimi në ‘Anfield’.

‘Të Kuqte’ e Anglisë, sipas medieve britanike, synojnë të blejnë yllin e skuadrës franceze, Nice, Khephren Thuram.

Lojtari prej kohësh është duke u kërkuar nga PSG-ja, por siç raportohet, francezi preferon transferimin tek skuadra e Jurgen Klopp.

Negociatat mes dy palëve mësohet se po shkojnë mirë, dhe se brenda pak ditësh pritet të arrihet marrëveshja që Thuram të transferohet tek gjiganti anglez.

Francezi gjithashtu është duke u kërkuar edhe nga Neëcastle United, një tjetër klub elitar në Angli.

/Shqip.com