Lajme

Këto janë dy ndeshjet gjysmëfinale në “Copa America”

Copa America

Pas Brazilit dhe Peru, po ashtu Argjentina e Kolumbia kanë siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të “Copa America”.

Argjentina ka arritur që me rezultat 3 me 0 të eliminoje Ekuadorin.

Ndërsa, Kolumbisë iu nevojiten penalltitë kundër Uruguait, pasi koha e rregullt përfundoi pa gola.

Kështu, gjysmëfinalja e parë zhvillohet mes Brazilit dhe Peru, ndërsa e dyta është ajo Argjentinë & Kolumbi.

Gjasat që do të shohim një finale Brazil & Argjentinë, janë reale. /Shqip.com