Lajme

Këshilli i Prindërve në Komunën e Pejës organizon protestë, kërkojnë rikthimin e fëmijëve në shkollë

Ilustrim

Këshilli i Prindërve në Komunë e Pejës, gjatë ditës së sotme pritet të organizojë protestë.

Ata kërkojnë që fëmijët të kthehen në shkollat.

Kryetarja e këtij këshilli, Arta Kollçaku-Gashi në një prononcim për Shqip.com ka dhënë edhe detaje lidhur me këtë marsh protestues.

“Marshi është paqësor, ka mu mbajt në qendër të qytetit të Pejës, qëllimi i këtij marshi është që të fëmijët ti nxjerrim nga kjo fushëbetejë midis Qeverisë dhe SBASHK-ut”

Kërkesa për Protestë

Motoja e këtij marshi paqësor është “Qeveri-SBASHK duam zgjidhje, duam rikthimin e fëmijëve në bankat shkollore”.

Gashi po ashtu është shprehur se 32 shkolla dhe 1 çerdhe në Komunën e Pejës të gjithë janë në grevë.

Theksojmë se greva në arsim ka filluar që nga data 25 gusht./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022