Lajme

Kërcënimi me bombë, Aeroporti thotë se ishte alarm i rrejshëm

Kërcënimi për bombë në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, ka rezultuar të jetë i rrejshëm.

Lajmin e kanë bërë të ditur nga Zyra për Media e Aeroportit, ku kanë bërë me dije se aeroporti tashmë është i hapur për fluturime dhe se të gjitha fluturimet do të procesohen si zakonisht.

Lexo edhe:
Raportohet për bombë në Aeroport, Policia e Kosovës po kryen kontrolle me qen

“Ju njoftojmë se pas kërcënimit për bombë janë ndërmarrë të gjitha veprimet operative dhe hetimore nga organet kompetente të Republikës së Kosovës. Kjo ka rezultuar se kërcënimi për bombë ka qenë alarm i rrejshëm. ANP ‘Adem Jashari’ LKIA është i hapur për fluturime, dhe të gjitha fluturimet do të procesohen si zakonisht”, thuhet në njoftim.

/Shqip.com