Sport Ndërkombëtar

Katari thyen rekord negativ në Kupën e Botës

Kombwtarja e Katarit është bërë shteti i parë mikëpritës i një Kampionati Botëror, që i humbet të gjitha tri ndeshjet e para.

Kjo kombëtare fillimisht pësoi humbje në ndeshjen hapëse ndaj Ekuadorit, më pas kundër Senegalit dhe sot ndaj Holandës.

Kështu duke nuk arritur asnjë pikë të vetme, në tri ndeshje, dhe duke shënuar vetëm një gol.

Katari u bë gjithashtu kombëtarja e parë mikpritëse që nuk arrin të kualifikohet në fazën e nokautit.

Kujtojmë, Katari u kualifikua në Botëror, për shkak që e siguroi biletën direkt, meqenëse ishte mirëpritës i këtij kampionati.

/Shqip.com